Adam Kiszewski

Posiadanie własnej domeny jest dużo lepszym rozwiązaniem, niż tworzenie swojej strony w oparciu o inne witryny, takie jak choćby WordPress. Po pierwsze, zyskujesz niepowtarzalny adres URL. Po drugie – i bardzo ważne – pozycjonujesz tylko swój serwis, nie wspomagając przy tym innej zewnętrznej strony. Co więcej musisz wiedzieć na temat pierwszej własnej domeny? Wirtualne.net radzi, jak powinna ona wyglądać!

Właściwa nazwa

Najważniejszą kwestią przy tworzeniu domeny jest wybranie takiej nazwy, która zapadnie w pamięć użytkowników, a dodatkowo będzie związana z charakterem działalności firmy. Dzięki temu w szybki i prosty sposób internauci będą mogli odnaleźć wybraną przez siebie witrynę. Warto wziąć pod uwagę również to, czy do stworzenia nazwy strony nie wykorzystać po prostu nazwy firmy – szczególnie, jeśli jest ona dobrze znana w branży.

Dlaczego jeszcze warto kierować się właśnie tymi zasadami? Tak skonstruowany adres dobrze wpływa również na budowanie pozycji witryny w rankingu Google!

A co ze skracaniem nazwy domeny? Zaleca się to tylko w sytuacji, gdyby nie mieści się ona w 25 znakach! Skrócony adres może okazać się zbyt enigmatyczny dla odbiorców – nie zawsze będą oni wiedzieli, z jaką firmą mają go utożsamić.

Jeśli prowadzisz działania jedynie w naszym kraju, możesz użyć w nazwie domeny polskich znaków, jednak w sytuacji, gdy klienci pochodzą również z zagranicy, warto przemyśleć nazwę anglojęzyczną.

Wiele polskich firm decyduje się na rozszerzenie .pl. Te, które proponują swoje usługi także na terenie Europy mogą użyć rozszerzenia .eu. Z kolei firmy o zakresie międzynarodowym wybiorą raczej rozszerzenie .com.

Pamiętaj, że nie są to jedyne opcje wyboru. Użycie innego rozszerzenia (np.: .net lub .info) może lepiej charakteryzować obszar Twoich działań, branżę czy profil firmy lub zawartość strony. Tym samym istnieje szansa, że stworzona przez Ciebie witryna lepiej zapadnie w pamięć użytkowników. Jeśli chcesz sprawdzić, jakie roszerzenia oferuje Wirtualne.net, zapoznaj się z naszym cennikiem domen, a szczególnie sekcją “Domeny globalne”.

Zakup domeny

Posiadając wiedzę teoretyczną trzeba przejść do działania. Jednak w tym momencie pojawia się kluczowe pytanie. Gdzie kupić pierwszą własną domenę? Najlepszym i preferowanym przez użytkowników rozwiązaniem jest wybranie firmy, która oferuje także rozwiązania hostingowe, serwery i certyfikaty bezpieczeństwa. Dlaczego? Ze względu na kompleksowość usług! Bardzo ważnym aspektem będzie przecież połączenie adresu URL z miejscem, gdzie znajduje się zawartość witryny. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę konieczność wdrożenia certyfikatów, które zapewnią użytkowników, że ich dane nie zostaną wykradzione z konkretnej strony.

Znając potrzeby właścicieli domen, Wirtualne.net oferuje właśnie takie kompleksowe usługi z zakresu prowadzenia własnej witryny. Jeśli chcesz sprawdzić, czy wybrana przez Ciebie nazwa jest wolna, to nie czekaj i skorzystaj z naszej wyszukiwarki. Następnie skontaktuj się z nami w celu stworzenia pierwszej własnej domeny!

Pamiętaj: do zamawianego serwera jedną spośród domen polskich, polskich funkcjonalnych lub polskich regionalnych zarejestrujemy dla Ciebie GRATIS!

 

Tagi