Adam Kiszewski

Czy zauważyłeś, że jest coraz więcej stron internetowych, posiadających końcówkę .eu zamiast .pl? To fakt, że z roku na rok wzrasta liczba witryn zarejestrowanych na domenie europejskiej. Co więcej, musisz wiedzieć, że od czasu, gdy otworzono rejestrację dla firm i osób prywatnych, z końcówki .eu skorzystało ponad 4 miliony firm. Pytanie tylko – dlaczego?

Domena .eu – chętnie wybierane rozwiązanie.

Zanim odpowiemy na to pytanie, pora na kolejne informacje odnośnie domeny europejskiej. Aktualny trend na wybieranie jej obserwuje się nie tylko u naszych sąsiadów (zwłaszcza w Niemczech, gdzie jest największy procent jej udziału), ale i w Polsce. Co ciekawe, znajdujemy się na 5 miejscu w rankingu krajów, gdzie chętnie korzystają właśnie z .eu zamiast np. z rodzimego .pl.

Jak, naszym zdaniem, rozwinie się sytuacja na rynku w ciągu najbliższych lat? Jesteśmy zgodni ze spekulacjami, iż chęć posiadania domeny europejskiej będzie rosła – dlatego zaobserwujemy jeszcze więcej stron z końcówką .eu.

Dlaczego warto wybrać .eu?

Jest kilka kluczowych czynników, które sprawiają, że zainteresowanie domeną europejską jest duże. Czytając o nich oraz analizując je zastanów się jednak, czy i Ty nie powinieneś z niej skorzystać.

Oto powody, dla których warto posiadać końcówkę .eu dla swojej strony:

  • Domena europejska staje się coraz bardziej popularna – jednak dalej nie na tyle, by stała się codziennością.  Co za tym idzie, jest jednym z czynników, które pozwolą Ci wyróżnić się na tle Twojej konkurencji oraz sprawią, że w łatwy sposób rozszerzysz działalność na inne rynki, niż Polski. Kiedy inni dojdą do etapu, gdy zdecydują się na zmianę końcówki z .pl na .eu, Ty już od dawna będziesz miał ten proces za sobą! To z kolei wpłynie na sposób postrzegania Twojej firmy przez Klientów. Wyróżnisz się profesjonalizmem oraz innowacyjnością rozwiązań.
  • Twoja marka będzie identyfikowana jako otwarta na różne rynki. Otworzy Ci to możliwość na zdobycie dobrych wyników sprzedażowych w krajach całej Europy.
  • Zwiększysz zaufanie Klientów – nie tylko z Polski, ale z sąsiednich krajów. Domena z końcówką .eu stanie się gwarancją Twoich kontaktów biznesowych z firmami oraz osobami z Europy.

Zastanawiasz się nad rejestracją domeny europejskiej? Świetnie! Możesz dokonać tego przechodząc na stronę wirtualne.net/domeny.

 

Pamiętaj jednak, że jeśli wahasz się lub zastanawiasz, czy to rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednie, służymy pomocą! Skontaktuj się z nami, a my odpowiemy na wszelkie nurtujące Cię w tej kwestii pytania.

Tagi