Adam Kiszewski

Installatron to bezpłatne i nowoczesne narzędzie, a dokładniej pakiet preinstalowanych skryptów umożliwiający zainstalowanie wybranych aplikacji, takich jak WordPress, czy Joomla (i wiele innych) w zaledwie kilku krokach. Przypomina o aktualizacjach ulubionych skryptów oraz pozwala ich szybkie wdrożenie. Każdy nasz klient ma możliwość korzystania z tego narzędzia. 

Możliwości narzędzia Installatron

Zależnie od przeznaczenia strony, a także rodzaju działalności firmy, często na www potrzebne są dodatkowe opcje, takie jak czat na żywo, rejestracja terminu online, sklep lub blog. Warto zainstalować wtyczki automatyzujące niektóre procesy w celu optymalizacji strony pod kątem SEO i poprawnego jej działania.

Jakie aplikacje można zainstalować z pomocą pakietu Installatron?

Installatron oferuje szereg opcji z podziałem na kategorie:

  • Aplikacje Społecznościowe, czyli systemy paneli dyskusyjnych czy forów internetowych, takich jak księga gości czy aplikacja do obsługi listy mailingowej, np. phpBB, MediaWiki, phpFreeChat;
  • System Zarządzania Treścią, inaczej CMS, który przeznaczony jest do zarządzania zawartością tzw. dynamicznych stron internetowych, np. WordPress, Drupal, Joomla;
  • e-Commerce i Biznes to systemy znane jako webowe koszyki sklepowe w sklepach internetowych. Wtyczki w tej kategorii umożliwiają oraz usprawniają poszczególne opcje obsługi klienta, a także systemy zarządzania projektami, np. Magento, PrestaShop,The Bug Genie;
  • Zdjęcia i Pliki, skrypty te pomagają w zarządzaniu obrazami, muzyką, filmami i innymi multimediami na stornie, np. Piwigo, ownCloud, Coppermine;
  • Ankiety i Statystyki umożliwiają monitorowanie oraz analizowanie ruchu w witrynie czy optymalizację pod kątem widoczności w sieci (SEO), np. LimeSurvey,Piwik, Seo Panel.

Przewaga pakietu Installatron nad innymi

Installatron przoduje nad innymi rozwiązaniami tego typu pod wieloma względami. Do głównych zalet, jak podaje sam producent, należą:

  1. Przejrzysty interfejs użytkownika i prosta, intuicyjna obsługa. A to wszystko dzięki szczegółowemu filtrowaniu wyników wyszukiwania, procesowi instalacji zawierającemu wszystkie kroki w jednym oknie, możliwości pracy innych procesów w tle czy opcji wielokrotnego wyboru przy instalacji aktualizacji.
  2. Możliwość kompleksowego zarządzania skryptami. Po zainstalowaniu wybranej wtyczki, każdej kolejnej zmiany można dokonać z panelu użytkownika Installatrona. Aktualizowanie lub tworzenie kopii zapasowych, np. wtyczki WordPress nie wymaga logowania się do innych serwisów oraz aplikacji.
  3. Międzynarodowy zasięg. Ta cecha wiąże się nie tylko z wieloma wersjami językowymi interfejsu, ale również z wsparciem Internationalized Domain Names (IDN) – czyli domen ze znakami specjalnymi (np. w języku polskim są to litery: ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).
  4. Kompleksowa konfiguracja i dostosowywanie. Installatron posiada wiele zaawansowanych i wszechstronnych mechanizmów administracyjnych, które sprawiają, że zarządzanie aplikacją, jej aktualizacjami i kopiami zapasowymi jest łatwiejsze.

Posiadanie tego narzędzia zapewnia sprawniejsze zarządzanie skryptami, dostęp do międzynarodowych rozwiązań oraz wszystkich aktualizacji do wybranych aplikacji w jednym miejscu. Ze swojej strony oferujemy wszystkim naszym klientom możliwość uruchomienia Installatrona w swoim panelu administracyjnym DirectAdmin. Służy do tego opcja „Instalator aplikacji Installatron”. Jeśli nie widzisz jej w swoim panelu skontaktuj się z nami.